Raha säästmine, kuidas teie elate?

kustuta
nimelt kuidas teie oma rahaasju kontrolli all hoiate? kas teil on nii et kuu alguses elate luksuslikku elu ja poole kuu või kuu lõpupoole imete näppu või kuidas teie peres on? meie ise alles suht noor pere ja meil on nii et noh pangalaene ja muid võlgasid palju maksta ja mõningaid asju sooviks iga kuu (toon alla nimekirja)tooge Teiegi asju välja mida teil iga kuu vaja osta (huvitav oleks teada mida enamu inimesi vajalikuks peab:) )...aga sooviks nagu nii elada et ka kuu lõpus raha oleks...eks seda tahtmist peab kah palju olema aga tunnen et mulle hakkab see tahtmine kohale jõudma,kuna väga paha on ikka nii et kui kuu lõpus pole sentigi hingetaga:(
kadak 12.05.2017
Mina ei ole muidugi inimene, kes peaks kritiseerima, mida oleks teil vaja või mida ei oleks. Seega - ma ei kritiseerigi. Ise ei ostaks suitse - pole eluks vajalikud ja on väga kulukad.
Aga olen invaliidina kahe raske puudega poja üksikvanem juba nüüdseks 5 aastat. Laste isalt tuleb ettearvamatu kogus ja ettearvatmatul ajal laekuv raha. Nii elatume enamasti invaliidi pensionist ja puudega laste rahadest.
Olen leidnud, et praktiline on raha laekudes osta mingi suurem varu niisuguseid toiduaineid, mida saab suht väikse rahaga ja mis pikemat aega säilivad. Nagu tangained, kartulid, juurviljad, võibolla ka mingid külmutatud valmis lihatooted nagu n rakvere pihvid. Ja igal nädalal ostame lisaks neid toite, mis on kiiresti tarbimiseks, nagu piimatooted ja leib-sai, vahel natuke kala või lihakraami.
Muidugi peab silmas pidama, millised (mis vanuses) on lapsed. Seetõttu tuleb ehk oluline summa jätta ka laste toitudeks, kui nad veel väiksed. Aga olen märganud, et niimoodi jääb vähemaks aegu, kui pole üldse midagi süüa. Tasapisi võib õnnestuda selgeks saada, milline peab olema teie pere rütm ja vajadus. Meie oleme natuke juba selgeks saanud. Aga kui on sissetulek nii väike, lööb iga ootamatus (näiteks viirusesse haigestumine ja sellega kaasnevad tavapärasest erinevad ravimid) muidugi elu sassi.
Riideid käin enamasti ostmas headest second-händidest. Seal on väga lahedaid asju ja riided maksavad vaatamata heale kvaliteedile nulli või paari jagu odavamad. Kui pereemal natuke nutti ja tahtmist, saab neid riideid veel vähese nokitsemisega eriti huvitavaks muuta, sest materjalid sealsetel riietel võivad olla vingemad, kui uutena ostes. Olen oma lastele leidnud uhiuusi riideid, millel veel firmapoolne müügisiltki küljes. Samas vajab selline otsimine rohkemaega. Kui seda ei ole võimalik, on muidugi keerulisem. Siiski tuleks silmad lahti neist poodidest mööda kõndides kasvõi mõni minut leida ja kiiresti silm peale visata. Nii võib tõesti palju kokku hoida.
Ja - uskuge - minu lastest ei aima keegi, et nad kaltsukate riietes ringi käivad. Kadestajaid leidub rohkem ja koolis meie olusid mitte teadvad õpetajadki on meid rikasteks pidanud.
Võib ehk tunduda imelik jutt, aga meid on see aidanud. Ja - mis kõige olulisem, olen lastes kasvatanud lugupidamist kasutatud asjadesse ja säästlikku ning loodussõbralikku eluviisi. See kasvab sisse ja minu praeguseks teismelised poisid ei oota minult kunagi firmakaid või uusi riideid. Oma mänguasjad tegid puhtaks ja korda ja jagasid väiksematele sõpradele-sugulastele alati kohe, kui selgus, et enda huvi ja vajadus kadunud. Nii saab kergem olema ka teie lastel, kui neil kunagi peaks kitsas aeg käes olema. Ka nende väikseks jäänud ja veel korras riided saavad minult vajadusel vähekese kordategemise ja pesu järel sõbraliku laialijagamise osaliseks.
Jõudu teile, tublid noored inimesed, kes ei häbene nõu küsida! Muidugi on ju teie enda valik, millist nõuannet teie peres on sobiv kasutada, millist mitte. Kõike head teile!
mees 12.05.2017
Kui oled harjunud kulutama, siis ei olegi lihtne elada säästlikumalt.
Kuid kui ikka jama majas või lihtsalt raha vaja, et jätkuks kauem, mis on ka tegelikumt jama, kui ei jätku, siis tuleb lihtsalt pingutada ja hakata mõtlema kuidas säästa.
Usun, et siin on juba kuhjaga häid näpunäiteid.
Mis teha, raske aeg nõuab pingutusi.
ladu 12.05.2017
Igatahes on lihtsam hakkama saada, kui kodus on mingisugusedki varud. Kartulid, kuivained, toiduõli, konservid, tualettpaber, hügieenivahendid, pesupulber...... Noh et kui tekivadki ettenägematud väljaminekud (eelpoolmainitud hambaravi jms), siis ikka nälga ja mustaks ei jää. Endal just see hamba-probleem alailma, ei aita (pärilikku) paradontiiti vältida ei õige toitumine ega ka hambahooldus. Hambad ju tegelikult terved, lihtsalt igemed ei hoia neid kinni.
Ersatsgirl 25.07.2017
a) kuu alguses tuleb kohe kanda mingi % raha kogumishoiusele
b) Pane kirja kõik tulud ja püsikulud (loe: üür, järelmaksud, laenud)
c) Nüüd lahuta kõikidest sissetulekutest maha need püsikulud

D) Tee plaan
1) Palju raha järele jäi?
2) Mitu eurot päevas kulutades jaguks kuu lõpuni raha täpselt sama palju
3) Kui eriti tubli oled, võid teha nö ristplaani, mitu € saad milleski kulutada.
Sinu Vastus
Sinu nimi
Logi sisse / Registreeri
6060   1
Sarnased temad Tagasi