Miks üldse joosta?

Kuigi nüüd hakkab pigem suusatamis hooaeg, siis vaadates viimaseid aastaid on tunne, et saab terve aasta tegeleda jooksmisega.

Kui linnapildis ringi vaadata, siis tegelikult näeb päris paljusi inimesi kas siis jooksmas või kepikõndi tegemas. Mis on igati positiivne.

Liikumine seal on väga häst mainitud miks me jookseme. Tõsi ta on, et jooksmine on odav ja praktiline tegevus. Saame jätta korraks igapäevased mured seljataha ning põgenede enda maailma. Stress oleks korraga nagu minema viidud. Mis veel? Kaalule on see kasulik. Kuna jooks põletab kaloreid, siis on see ideaalne viis saavutamaks head vormi. Muidugi peab siin jälgima ka toitumist.

Jooksmine pakub emotsiooni. Jah, jooksmine võib olla raske. Eriti, kui minna jooksma pikemaid distantse ehk suunduda maratoni peale (42,2 km). Kuid jooksmisel tekib nii-öelda "runners high." Tänu jooksule vallandame kahte keemilist ainet: endorfiini ( kutsutakse ka õnnehormooniks) ja endokannabinoide (mis tekitab mõnusat surinat kehas). Samad ühendid kehas reageerivad ka kanepi suitsetamisele. Seega hea doosi head emotsiooni saab igatahes.

Kuidas alustada?

Kuidas alustada jooksmisega, selleks ma kasutan jällegi ühe blogi-stiilis lehe andmeid.

1. Alusta rahulikult - Kui oled enne teinud kepikõndi, siis jooksmisele mine üle sujuvalt ja rahulikult. Pole vaja sihtida kohe suuri kilomeetreid. Miks? Sest suure tõenäosusega kaua nii ei jookse. Tekib tüdimus, raskused ja nauting kaob täielikult. Ära häbene vahepeal ka jalutada. Kui suudad vähemalt kolm korda nädalas 30 minutit korraga joosta, siis oled heal baastasemel ning saad sealt juba edasi liikuda.

2. Sea endale eesmärgid - mida tahad saavutada? Kas soovid kuhugi võistlusele ennast kirja panna? Või soovid teatud kaaluni jõuda? Pane kirja! Nii on see sul pidevalt silme-ees ja raskematel päevadel tuletad endale meelde, et miks sa üldse jooksma hakkasid.

3. Mitu korda nädalas? - samuti oluline küsimus ja aspekt. Pole vaja kohe minna ja hakata jooksma 7 päeva nädalas. Mine parem välja ja tee 2-3 korda nädalas. Vaata, kuidas keha reageerib sellele ning vastavalt kogemustele ja enda keha kuulamisele saad proovida kas pikemaid päevi teha või rohkem kordi.

Kui otsida interneti avarusest blogidest ja foorumitest teiste kogemusi ja põhjuseid miks üldse hakata jooksma, siis arvamusi ja mõtteid on seinast-seina. Kui otsid vastust küsimusele, kuidas üldse alustada, siis selleks on ka palju häid raamatuid.
1) "Jooksmise anatoomia" - See raamat aitab hästi mõista jooksu olemust ja kasulikkust. Samuti toob välja harjutused mida teha, et treenida vajalikke lihaseid.
2) "Treening tervele kehale" - Lars Thool
3) Liikumine Spordis ABC" - Rein Jalak

Jooksmas näeme;)
Sinu Vastus
Sinu nimi
Logi sisse / Registreeri
58244   1
Sarnased temad Tagasi