Kas sa oled nõus hakkama veganiks?

kustuta


Mina vist küll pole nõus olema vegan. Lihatoidud on niivõrd maitsvad, et ma ei kujuta ette, kuidas ma krõmpsutaksin puhtalt taimi. Isegi lihtlabane hakklihakaste on kordi maitsvam kui kõige kiidetum vegantoit, mida ma kunagi olen saanud. Taimi võib kasutada lihatoitude maitsetamiseks ning salatina prae juurde, kuid inimese põhitoiduks taimed ei sobi. Ma arvan, et veganid evolutsioonilises arengus ellu ei jääks.
külaline66181 11.03.2018
Veganiks mitte, taimetoitlaseks võin küll.
Ma ei kujuta ette, et ma ei saaks enam süüa juustu, mett või kasvõi piimasuppi. Ja nahkjalanõud on jalas palju mugavamad kui kunstnahast.
külaline53128 11.03.2018
Ei ole nõus, minu meelest on see siiski üle võlli äärmus. Taimetoitluse peale võiks veel mõelda, kui tervis nõuab, aga ilma munade ja juustuta ma hakkama ei saa:)
külaline59962 11.03.2018
Ei, inimene on siiski alati olnud kõigesööja. Meie organism on aastatuhandetega kohastunud toitaineid hankima ka lihast ja ma ei usu, et dieedi selline kardinaalne muutmine oleks kasulik.

Lisaks on veganlus äärmus ja ükski äärmus ei ole mõistlik.

Küll aga olen ma nõus vaatama MIS liha ma suhu panen. Nt eestimaine rannaniitudel kasvanud veis on igati kena suutäis – kui ma teda ära ei sööks, siis ei saaks ta üldse sündida ja oma elu seal rannaniidul veeta. Samuti kaoks rannaniit kui looduslik kooslus koos kõigi oma taimede ja loomadega. Rääkimata sellest, et jälle oleks maal üks elatusviis vähem. Sama ka munade, piima ja juustuga – Eestis on küllaldaselt väiketootmisi, kus loomad ei piinle. Millega nemad peaks veganite arvates tegelema? Ja kui loom on oma elu jätnud, siis tuleks ta ka üleni ära tarbida, ehk et raiskamine ei ole moraalne.

Vastu võib olla ameerikapärasele lihatootmisele ja hiigelfarmidele. Mitte loomsele toidule kui sellisele.

Sanuti kaugelt siia veetud toidule, olgu siis loomne või taimne. Põhitoit võiks olla lähiregioonis või siis vähemalt Euroopas kasvanud, kui juba keskkonnahoiu peale mõtlema hakata. Pigem kodumaine õun kui banaan. Veganite häda on see, et nad ei krõmpsuta sugugi kodumaist kapsast, vaid nende toitu tuleb üle maailma kokku vedada.
Sinu Vastus
Sinu nimi
Logi sisse / Registreeri
39431   2
Sarnased temad Tagasi