10 viisi teenida internetis lisaraha

Internet on inimkonna üks suurimaid saavutusi, mis pakub asukohavaba elustiili miljonitele inimestele üle maailma. Blogimine, investeerimine, kaasturundus, vabakutseline töö jpt valdkonnad pakuvad reaalseid karjäärivõimalusi. Kui sul on unistus saada asukohast sõltumatuks ja teenida lisaraha ning täielikult sõltuda internetist, siis loe edasi, sest alljärgnevalt me räägime enamlevinud internetis raha teenimise võimalustest.

1. Alusta karjääri vabakutselisena
Internetiajastu avab ukse konkureerimiseks virtuaalsel tööturul. Kas sul on oskuseid, mille rakendamiseks piisab arvutist ja netiühendusest? Siit võib alata karjäär vabakutselise töötajana. Virtuaalne assisteerimine, raamatupidamine, programmeerimine ja veebilehtede loomine on ainult mõned alad, kus on võimalik teenida rohkem kui on Eesti keskmine palk.

Alustamiseks registreeru vabakutselisi vahendavas veebiportaalis. Näiteks üks enamlevinumaid on UpWork, kust leiab tuhandeid tööpakkumisi üle maailma paljudest erinevatest valdkondadest.

Vabakutselise töö kõige suuremaks eeliseks on see, et saad olla iseenda peremees, valida kellega ja kuna tahad töötada ning oled asukohast sõltumatu. Miinusteks võiks välja tuua suure konkurentsi.

Selleks, et vabakutselisena läbi lüüa, pead suutma läbi tulla meeletust konkurentsist ning esimesed aastad ei pruugi olla üldse kerged. Aga raha ei tulegi ju kergelt, ega ju?

2. Investeeri aktsiatesse
Aktsiatesse investeerimine on internetiajastul senisest kiirem ja ligipääsetavam. Alustamiseks ava veebibrauser, registreeri kasutajakonto ning saadki kauplema hakata. Eestis pakub mugavat aktsiaturgudel kauplemise keskkonda Admiral Markets.

Aktsiatega mängimine pole sugugi lihtne. Suure teenimisvõimalusega kaasneb oluline risk. Nagu investeeringutega ikka. Seepärast pakub Admiral Markets teadmiste ja kogemuste hankimiseks demokontot, mis on täiesti tasuta.

Enesekindluse ja oskuste kasvades saad liikuda demokontolt isikliku raha investeerimiseni. Kindlasti alusta pigem väiksemate summadega. Muuhulgas tõstab kasumi teenimise tõenäosust meelekindlus, ratsionaalsus ning juhuemotsioonide ohjeldamine.

3. Täida raha eest küsitlusi
Küsitlusfirmad otsivad regulaarselt inimesi, kes vastaksid klientide poolt tellitud uuringutele. Mõnikord puudutavad küsimustikud tarbimisharjumusi. Näiteks huvi toodete ja teenuste vastu. Teinekord leiab uuringuid, mis selgitavad poliitilisi eelistusi või muid ühiskondlikke trende. Tavaliselt saad kasutajana märkida huvide ja valdkondade eelistusi.

Kuigi paljud uuringufirmad pakuvad kinkekaarte ja muud pudi-padi, siis jätkuvalt leidub ettevõtteid, mis pakuvad vastuste eest raha. Üks selliseid eestlastele avatud firmasid on Mobrog. Registreerudes saab hakata küsitlustele vastama. Viie euro kogumisel saad raha pangakontole kanda.

Iseseisvalt netiavarustest otsides võib aga rohkem sattuda firmade peale, mis keskenduvad Ameerika Ühendriikidele ja Lääne-Euroopale. Sealsel turul on veebipõhiste küsitluste eest maksmine oluliselt tavapärasem.

4. Alusta blogimisega
Blogimine pole oma tähtsust kaotanud. Blogi fookusele paneb piiri vaid fantaasia ja võimalike huviliste hulk. Küll aga ei peagi sinu fännide hulk meeletult suur olema. Aina määravamaks saab jälgijaskonna kvaliteet. Tuhat pühendunud jälgijat muudab blogi veebisaidi või muu sisukanali väärtuslikumaks võrreldes viietuhande juhusliku silmapaariga.

Blogimine pakub mitmeid variante raha teenimiseks. Reklaamitulu on üks levinumaid viise tulu saamiseks. Sponsoreeritud postitused võivad tuua nii rahalist kui materiaalset kasu. Näiteks pakub firma tasuta tooteid vastutasuks kajastuse eest. Pikemas plaanis saad blogimise ühendada müügitegevusega. Kaubaks võivad minna nii isiklikud tooted kui teiste toodang. Nutika lähenemisega pakub blogimine arvestatavat teenimisvõimalust.

5. Proovi kätt asukohavaba e-kaubandusega
Klassikalise e-poe avamine eeldab vähemalt ajutist toodete hoiustamist. Dropshipping on ärimudel, kus toodete hoiustamise ja saatmise eest vastutab keegi teine, tavaliselt dropshipping teenust pakkuv ettevõte. Selliseid ettevõtteid on turul küllaltki palju ja pakutakse väga palju erinevaid lahendusi. Enamlevinumateks on Amazon, Shopify ning AliExpress.

Sellel raha teenimise võimalusel on mitmeid plusse. Lisaks madalale sisenemiskulule saad äri kergemini laiendada, pakkuda suurt tootevalikut ja panna põhiline energia turundusse. Samaaegselt hõlmab dropshipping mudel olulisi takistusi. Tihe konkurents, piiratud kontroll kvaliteedi üle ja madalam kasumimarginaal pakuvad väljakutset.

6. Anna midagi rendile
Internetiavarustes tegutseb aina enam inimeselt-inimesele rendiportaale. Neist kõige populaarsemad keskenduvad kinnisvarale ja autodele. Airbnb on küll lühiajalise üüripinnaga pea sünonüümiks saanud, ent selle kõrval on veel palju sarnaseid veebisaite. Turu suurimad tegijad pakuvad turvalist lahendust, kuidas vaba üüripinnaga lisaraha teenida.

Kui soovid eriti edukas olla, siis pead panustama turundusse. Teisisõnu tasub lühiajaline üüripind või rendiauto võimalikult atraktiivseks teha. See tähendab kvaliteetset pildimaterjali, huvitavat teksti ja piisaval hulgal detaile. Jälgi, mida teevad kõige parema menuga kasutajad. Seejärel proovi jäljendada nende lähenemisviisi, kuid seda loomulikult otseselt kopeerimata.

7. Astu kaasturunduse maailma
Üha rohkem ettevõtteid pakuvad partnerlusprogrammis osalust, mille käigus saad teenida komisjonitasu. Seda nimetatakse kaasturunduseks. Põhiline eeldus on veebilehe olemasolu, kus tutvustad lugejatele partnerite tooteid ja teenuseid. Iga kord, kui keegi klikib sinu lehelt välja ja sooritab partneri leheküljel tehingu, siis saad selle eest rahalise tasu. Kui suudad endale paraja jälgijaskonna tekitada, siis võivad komisjonitasud üsna kena rahasumma tuua.

Võimalikke partnereid ja teemasid leidub seinast-seina. Näiteks pakub partnerlust üks maailma suurimaid veebikaubamajasid Amazon. Alati ei pea partnerlus toimima toodete müügi alusel. Samamoodi võib protsendi teenida teenuste vahendamisest. Näiteks kindlustuse vormistamise, meditsiiniprotseduuride või lausa rongipiletite vahenduse pealt.

8. Testi raha eest kodulehti
Iga uus veebileht tekitab arendajatele küsimusi. Kas see on kasutajasõbralik? Milliseid probleeme võib külastajatel tekkida? Vastuste saamiseks korraldatakse kasutajakogemuse teste. Veebilehti katsetavad inimesed saavad panustatud aja eest raha.

Euroopa turul on TestingTime üks juhtivaid tegijaid. Registreerumise järel viiakse sind aeg-ajalt kokku testijaid otsiva veebisaidiga. Olenevalt kliendist on võimalik tunni eest teenida kuni 50 eurot. Eriteadmisi pole vaja, sest veebilehte hakkavad üldjuhul külastama täiesti tavalised kasutajad.

9. Müü pilte ja videoid
Pildid, videod ja illustratsioonid on internetis hinnas. Leidub ohtralt pildipanku, kus saad pakkuda isiklikku visuaalset loomingut. Professionaalsemate fotode jaoks on pildipangad, kuhu visuaalseid materjale laadides saad iga allalaadimise eest raha. Ettevõtted kasutavad sinu materjale kõikvõimalike disainitööde jaoks.

Edukuse tagamiseks tutvu pildipankade valikuga. Milliste teemade ja kitsamate niššide puhul on visuaale vähem saadaval? Arvesta, et praktilisus on hinnas. Neid portaale ei kasuta kunsti kokku ostvad inimesed. Pigem meediaväljaanded, kommunikatsioonispetsialistid ja disainerid. Seepärast tasub materjale üles laadides mõelda just nende vajadustest lähtuvalt. Üheks levinumaks disaini pangaks on ShutterStock, kus saad disaini osta kui ka müüa.

10. Jaga teadmisi raha eest
Igal ühel meist on unikaalseid oskusi ning kui nendele on turgu, siis miks mitte neid oskusi müüa veebipõhiste koolituste või õppevideode vormis?

Koolitamine internetis liigub tõusvas trendis. Aina enam inimesi on nõus digitaalselt teadmisi omandama ja selle eest raha välja käima. Kui oled milleski kõva käpp, siis tasub kindlasti teemat lähemalt uurida, sest teenimise potentsiaal võib olla üsna suur.
Sinu Vastus
Sinu nimi
Logi sisse / Registreeri
5159   2
Sarnased temad Tagasi