Kes veel üldse jätab ööseks telefoni laadima?“Ma jätsin telefoni ööseks laadima.” Seda lauset kuulen ma 2017. aastal ikka ja jälle ning see on veider, sest enam seda kuulma ei peaks. Nutitelefonide noorusaegadel oli see tavaline, sest aku täislaadimine võttis kaks-kolm tundi aega ja siis oli tihtipeale öö ainus aeg, kus seda teha sai. Kui sul polnud muidugi selline telefon, mid pidid ka päeval laadima, et see õhtuni vastu peaks.

Nüüd on meil juba tükk aega kiirlaadimine ja see on läinud aina paremaks ja kiiremaks. Kiirlaadimine on tegelikult muutnud viimasel paaril aastal, kuidas ma telefoni kasutan.

Õigemini seda, kuidas ma telefoni laen. Ma panen õhtul 10-11 ajal telefonile saba järele, poole tunniga on see juba enam-vähem täis laadinud ja siis veel tiksutab viimaseid protsente aeglasemalt, et 100 täis saada. Kui ma magama lähen, siis võtan telefoni laadijast ära. Ööga ei kao normaalse telefoni akust peaaegu mitte midagi, 5-6%, mitte rohkem.

Olen ka teisi telefone nii testinud ja vaadanud, palju ööga telefonist kaob. Jah, siin on olnud ka telefone, mis 20% öökapile enda mahutavusest mitte midagi tehes kaotavad, aga see on siis ka ära mainitud, sest see pole normaalne. Normaalne telefon peab järgmise päeva kenasti õhtul kümneni vastu ka.

Ja ööseks telefonide laadimapanemine ei ole hea niikuinii, eriti kui su telefon on korra maha kukkunud ja aku võib olla viga saanud – nii võid öösel üles ärgata söestunud öökapi kõrval. Neid pilte oleme me Facebookis näinud kõik ja ise me neid ju teha ei tahaks?

Me elame juba tükk aega ajal, mil kiirlaadimine on normaalsus, mitte eksklusiivses. Kõik Androidi tippmudelid toetavad seda. Isegi Apple’i tegi ju selle ära, kuigi jah, seal on selleks vaja lisakaablit ja veel 50 eurot. Mis tegelikult on naeruväärne, sest see on oluline argument. Kiirlaadimine on asi, mis teisel kohal asjade nimekirjas, mis nutitelefonide juures on viimaste aastate juures nende kasutamiskogemust ja minu enda käitumisharjumusi kõige rohkem muutnud. Esimesel kohal on kaamerad, mis on juba nii heaks läinud, et ka hübriidkaamera jääb mul tihti koju.

Seega minu soovitus, kui valite endale uut telefoni, siis valige kiirlaadimisega mudel. See maksab rohkem, aga on seda väärt. See muudab teie elu nutitelefoniga mõnusamaks ja turvalisemaks ning kui te juba iPhone’i ostate, siis võtke see kaabel ka. See on suurem uuendus iPhone’i juures kui juhtmevaba laadimine või üldse kõik need muud asjad kokku.

allikas
Sinu Vastus
Sinu nimi
Logi sisse / Registreeri
12567   3
Sarnased temad Tagasi