Kas põhjendamatult aeglane sõit on karistatav

Liiklusseadus ütleb, et juht ei tohi põhjendamatult aeglase sõiduga takistada teisi sõidukeid. See tähendab, et kui aeglasemalt sõitva juhi selja taha tekib autodest kolonn ning juht ei tee tagumisi märkamagi, siis on tegu olukorraga, kus ülejäänud liiklust takistatakse ning politsei sekkub.

Seaduse järgi on võimalik põhjendamatu aeglase sõidu puhul kohaldada rahalist karistust, kuid politsei sekkumise eesmärk on ennekõike tagada sujuv liiklus. Võimalik, et juhil on aeglaseks sõiduks täiesti adekvaatne põhjendus: algaja juht, libe tee, kehv nähtavus või muu sarnane olukord. Selge on, et politsei ei nõua kelleltki üle oma võimete sõitmist.

Küll piisaks, kui see aeglasemalt sõitev juht jälgiks hoolsalt peeglitest selja taga toimuvat ning kui tema taga kolonnis on kaks või enam masinat, võimaldab ta neil ohutult mööda sõita. Sellisel juhul ei tohiks kellelgi ka aeglasemalt sõitvale juhile pretensioone olla.
külaline29285 18.04.2017
Liiklusseadus valetab see pole karistatav!
Ersatsgirl 20.07.2017
Jah, see pole karistatav, sest Eesti Vabariigi seadustes ega määrustes pole määratletud minimaalset liikumiskiirust.
külaline67133 25.07.2017
Mõlemad senised vastused on sulaselge vale. Küsimuses on selgelt kirjas "põhjendamatult". Sama selgelt on seaduses kirjas, et "põhjendamatult" on keelatud. Kui juht põhjust öelda ei oska, on karistus seda enam põhjendatud - lollust tulebki karistada.
Sinu Vastus
Sinu nimi
Logi sisse / Registreeri
5099   1
Sarnased temad Tagasi