Probleem fotode vaatamisega

Tere! Mul probleem fotofailide avamisega. Ma ei mäleta, mis aga midagi juhtus. Mõtlesin, et installin vastava programmi maha ja installin selle uuesti. Kahjuks ei leidnud ma enam seda programmi tarkvarahlduri programmide hulgast. Installisin miskipärast kaks erinevat programmi: gthumb ja gpicview.

Probleem on nimelt selles, et fotod ei avane kui kursor foto peal ja teen hiire vasaku klahviga kaks klõpsu! Foto küll avaneb, aga selleks pean vajutama hiire paremale klahvile ning valima: "ava programmiga". Nii on jube tüütu!

Probleemiks on hetkel veel ka see, et ma ei saa usb juhtmega enda Samsungi telefonist pilte alla laadida. Kui juhtme ühendan, siis näen küll oma telefoni ja ka vastavat kausta ja ka kõiki fotode/videote ikoone, millel faili formaat (jpeg või mp4). Failide all ka kuupäev ja mingi järjekorra number nii nagu tavaliselt, aga ma ei näe , mis vastaval pildil/videol kujutatud on!!! Ei aita ka parem hiire klahv_ava programmiga.

Sedasi on raske teha valikut, mida alla laadida ja mida mitte.

Programmideks on: gthumb (ei ava üldse pilte) ja gpicview

Kas foto ja videote vaatamiseks on sama programm või peab nende jaoks olema kaks eraldi programmi? Videod praegu avanevad.

Oskate õiget programmi soovitada? Programm peaks võimaldama mugavat foto- ja videofailide avamist/vaatlust, mingilt väliselt seadmelt (väline kõvaketas/Samsungi telefon) ka fotode ja videote salvestamist usb juhtme abil arvutisse ja vastupidi. On tore, kui ei teki ka probleeme vastavate failide üleslaadimisel kusagile internetikeskkonda.

Kasutan Linux Mint 16 (täpsemalt ei oska öelda. Ei tea, kuidas Linuxi versiooni andmeid näen!)
tonks 07.05.2017
Ma ei ole küll ise Mindi kasutaja ega seda nii põhjalikult uurinud,ja kommenteerin rohkem oma opsüsteemi mätta otsast, aga vaata, kas kusagil süsteemi sätetes on koht, kus saab failide avamiseks määrata vaikimisi rakendused. Kui on, siis seal saad ära määrata, millise programmiga mida avad. Ja vaata, kas saab ka seadistada failihalduri eelistusi. Seal seadista nii, et faili saab avada ühe vasaku klahvi klõpsuga. Hea mugav. Kui tahad muid toiminguid peale avamise veel teha, siis parema klahviga klõps ja avanevast menüüst valid toimingu.
Spott 07.05.2017
Kas Linux Minti uuendada ei taha?
hannes 07.05.2017
Esiteks, nagu väidetud, tasub Mint uuendada. Kas või juba selle pärast, et tõenäoliselt saab ka siis külge ühendatud telefonist otse pilte/videosid vaadata.

Vaikimisi programmi saad määrata samas faili properties alt (mul süsteem inglise keeles) ja sealt neljas leht open with.
erku 07.05.2017
Minti versiooni näed "Süsteemijälgija" esimesel aknal "Süsteem"

Minul on töös pea-arvutis Linux Mint 17.2 MATE 1.10 ja on siiani suht tõrkevaba, vähemasti mis puudutab failihaldust ja pilte/videoid. Esineb vahel mõne uue korralduse andmisel 1-2 sekundilisi mõttepause, mis on aga tühine.
Sinu Vastus
Sinu nimi
Logi sisse / Registreeri
3   1
Sarnased temad
S Soovitage head arvuti mängu?
Tagasi