Oma isikliku auto kasutamine töösõitudeks

kustuta
Olen praegu katseajaga uues kohas tööl. Tööle kandideerides auto kohta ei küsitud ja lepingus ka pole punkti, kus kirjas,et pean oma isikliku autot kasutama tööga seonduvate ülesannete täitmiseks.
Kohe peale lepingu sõlmimist sai selgeks, et pean oma autoga hakkama sõite tegema. Lisaks ei ole autokompensatsiooni ega ka kütuse kompensatsiooni.
Kas see on katseajal normaalne või siiski peaks saama?
külaline34762 13.04.2017
See ei ole normaalne ei katseajal ega ka peale katseaega.
Ainult seda saab nõuda, mis lepingus kirjas ja mis ei ole seaduserikkumine.
külaline34762 13.04.2017
See ei ole normaalne, kui just palk pole vastavalt tublisti suurem, mis katab ka selle kulu. Muidu on see ära kasutamine tööandja poolt.
Paneb su fakti ette, et kui tööd tahad, teed seda oma autoga tasuta.
Hoolimata sellest, kas on katseaeg või ei, sellised asjad peavad olema korrektselt lepingus kokku lepitud.
Kui lepingus pole, siis lihtsalt teatadki, et vabandust, mul pole võimalik isiklikku autot töösõitudeks kasutada või vabandust, saan isiklikku autot kasutada kui lepime kokku mõistliku kompensatsiooni selle eest.
Muidu lihtsalt ei kasuta. Iga kord kui tööülesanne nõuab sõitu, pöördud ülemuse poole ja küsid, millise asutuse auto sa saad selleks sõiduks või kes sind millise autoga sõidutab.
sven 13.04.2017
Mina lihtsalt ei sõidaks ja vaataks tööandjale nõudliku näoga otsa, et mul on töösõidu jaoks autot vaja.
Muidugi kui vahel harva on mõni viiekilomeetrine sõit, siis ei teeks probleemi.
külaline65261 13.04.2017
Täiesti ebanormaalne.
Kui su auto midagi väärt on, ära sõida, parem otsi uus töökoht.

Mulle kunagi maksti küll komp-i, kütuse eest + veel kopikaid, aga kahe aastaga sõitsin ma oma tol ajal ca 8000 turuväärtusega auto romulasse. Otseses mõttes, 2700.- sain masina eest.
Sõite oli igasugusel kuumaastikul, mis lõhkus silladetaile, puksiringid, õõtshoovad, rattalaagrid, amordid pidin vahetama ja lõpeks läks 7DSG kast, mida ei andnud remontida. Uus koos vahetusega oleks esinduses olnud 5000 ligi. Kasutatud ei julgenud välismaalt garantiita tellida, loobusin autost.

Tööandja sõite oli ca 60 000km. Ise sõidan max 10 000 aastas, nii et eratarbeks oleks ehk 5-6 aastat saanud sõita enne seda suurt õnnetust, siis oleks auto nagunii vana olnud ja poleks põdenud.

Praegu on 2 autot, normaalne ja siis 19 aastat vana – no tolle viimasega võin tööandja sõite teha, päris autoga unustage ära.
Ersatsgirl 20.07.2017
Ma jookseks ja nii kiirest ning kaugele kui võimalik...
Tööandja, kes täna nõuab isikliku vara kasutamist töö huvides, ei taha ilmselt homme sulle isegi palka maksta.
Sinu Vastus
Sinu nimi
Logi sisse / Registreeri
4714   1
Sarnased temad Tagasi