Millal on isadepäev 2017?

Millal on sel aastal isadepäev? Mida võiks kinkida?
ema 19.06.2017
Isadepäev – novembrikuu teine pühapäev
12 november 2017
wiki man 19.06.2017
Isadepäeval pole rahvatraditsioonis alust ja enamikus maades on seda hakatud tähistama 1970. aastatel, välja arvatud Ameerika Ühendriikides, kust tähtpäeva idee algupäraselt pärineb. Kuid sellest veidi hiljem.

Nõukogude Liitu kuulumise ajal üritati isade austamist ühendada armee aastapäeva ehk 23. veebruariga, millega toodi esile isade kui sõjameeste olulisus. Tänapäeval peetakse Eestis isadepäeva novembri teisel pühapäeval. Nii satub see lähestikku mardipäeva ja kunagiste oktoobripühadega. Ehkki isadepäeva on püütud igati perepühaks muuta, on see senini pigem koolide, õppeasutuste, sõjaväeosade, sõjakoolide ja muude selletaoliste organisatsioonide poolt tähistatav tähtpäev. Eestisse tuli isadepäev Soomest.

Selle tähtpäeva sihiks on süvendada isade ja laste suhteid. Paljud õppeasutused ongi selle kuulutanud isaga sportimise päevaks (vt lähemalt "Tähistamisest tänapäeval").

21. sajandil on militaarstruktuurid hakanud kasutama isadepäeva oma tegemiste propageerimiseks. Suure ja esimese kõikide laste isade päeva perepeo korraldasid nad Tallinnas Eesti Näituste C- ja D-hallis 2002. aasta 10. novembril. Üritusest võttis osa ligi 7000 inimest ja sellisena oli see ka suurim isadepäeva pidu Eestis. Järgmisel aasta 9. novembril oli samalaadne üritus Tartus Ujula tänava spordihallis (vt lähemalt "Tähistamisest tänapäeval").

Eesti Naisliit valib üldsuse pakutud kandidaatide hulgast aasta isa. Aasta isa kandidaadi perekonnas peab kasvama või olema üles kasvanud vähemalt kaks tublit last. Eesti kodanikust kandidaat peab olema ametitöös ja perekonna väärtustamisel hea eeskuju ka väljaspool peret. Peale tiitli saab aasta isa nahkköites rahvuseepose "Kalevipoeg", mille annab üle Eesti vabariigi presidendi abikaasa.

Seni on aasta isa valitud kuuel korral. Selle tiitli on pälvinud Pärnumaa talupidaja Eduard Jaansen, Tallinna Tehnikaülikooli prorektor Enno Lend, rahvakultuuri säilitaja valgamaalane Ants Taul, Jõgevamaa talupidaja ja Kaitseliidu Järvamaa piirkonna juht Aare Kabel, Estonia teatri loominguline juht Arne Mikk ning haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Jaan Kallas.

Päeva tähistama õhutab meedia spetsiaalsete saadete ja tervitustega. Lapsed meisterdavad lasteaias ja koolis kaarte ning korraldavad isadepäevale kohase eeskavaga pidusid. Lapsed külastavad isasid ja vanaisasid ning viivad neile lilli ja väikekinke.

On ka arvatud, et kuna lapsed elavad tänapäeval sagedamini emaga koos, on isadepäeva tähistamine palju keerukam. Kuid kes teab. 20. sajandil on tähistama hakatud paljusid tähtpäevi, mis tõstavad esile lihtsaid inimesi, kauneid inimlikke omadusi ja tundeid ning sellisena on isadepäevalgi lootust perekalendrisse jäädvustuda. Eriti kui pühendada see ameeriklaste eeskujul ka vanaisadele, onudele, suurtele vendadele ja teistele olulistele meestele.
Seranitu 02.08.2017
novembris
Seranitu 02.08.2017
kinkida nt t sark kuhu lased mingi teksti peale kirjutada. Mina lasin luuletuse teha
Ersatsgirl 15.08.2017
T-särgid, tassid ja muu nänn - oeh, mulle meeldib kinkida asju :D
külaline74662 kerst 29.11.2017
Prestidnt kersti kaljulaid ta on pore presidend sõpralik ja lahke rõõmus naeratap alati chris
Sinu Vastus
Sinu nimi
Logi sisse / Registreeri
3852   1
Sarnased temad Tagasi